• Relácie
  • Na nože
  • Test pizze zo slovenských reštaurácií: Šéfkuchár vybral prekvapivého víťaza

Test pizze zo slovenských reštaurácií: Šéfkuchár vybral prekvapivého víťaza

Test pizze zo slovenských reštaurácií: Šéfkuchár vybral prekvapivého víťaza

Nie je pizza ako pizza.

Šéfkuchár Martin Novák z novej šou Na nože je veľký milovník pizze. Sám sa priznal, že počas nakrúcania je to jeho najčastejšie jedlo. Preto sme sa rozhodli využiť jeho odborné znalosti, ale aj súkromnú vášeň, aby zhodnotil pizzu Margherita (v rámci objektivity sme vybrali tento základný druh, ktorý ponúka drvivá väčšina prevádzok) z piatich rôznych prevádzok v rôznych cenových reláciách. Pripravili sme pre neho „slepú“ ochutnávku, pričom pizze sme objednali nielen z reštaurácií, ale aj z veľkého reťazca či bistra ponúkajúceho rýchle občerstvenie.

Logisticky sme si síce na seba trochu uplietli bič, keďže sme chceli vyskúšať tradičnú taliansku lahôdku až zo štyroch miest, ale chceli sme staviť na rozmanitosť. Naše objednávky sme začali zbierať od západu. Prvou zastávkou bola Haki Kebap&Pizza restaurant v Stupave, ďalšou známa reštaurácia Da Andrea v Bratislave, pokračovali sme na koniec mesta do jednej z pobočiek pizzového impéria Domino's. Nasledovalo bistro Red Hot Pizza a Kebab vo Svätom Jure a nakoniec sme skončili v Pezinku v Lalia Pizzeria Ristorante. 

Galéria

Martin, samozrejme, netušil, ktorá pizza je odkiaľ, ani koľko stála, po prvý raz ich videl bez škatule, na tanieri, označené iba číslom. Hodnotil kvalitu surovín, prepečenie cesta, vôňu a celkový vzhľad. ​Ako inak, najdôležitejším kritériom bola chuť. Každú pizzu ohodnotil bodmi od 0 do 5, pričom päťka bola známkou najvyššej kvality. Ako nakoniec dopadla ochutnávka? Víťaz testu bol dosť prekvapivý a výsledok sa dozviete vo videu.

Veľká ochutnávka pizze s Martinom Novákom.

Ďalšiu epizódu Na nože uvidíte v stredu 15. februára o 20.30 h na Markíze. Pozrieť si môžete zatiaľ prvú:

Celá epizóda na Voyo

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie