• Šoubiz
  • Mladíkov čaká zápas roka! Zvládnu doposiaľ najnáročnejšiu prekážku?

Mladíkov čaká zápas roka! Zvládnu doposiaľ najnáročnejšiu prekážku?

Súboj o postup do osemfinále mládežníckej Ligy majstrov odvysielame v priamom prenose.

Futbalovú jar na Slovensku otvorí ešte pred štartom Niké ligy atraktívny duel mládežníckej Ligy majstrov pod Dubňom. Domáci MŠK Žilina vyzve v play off o postup do osemfinále UEFA Youth League 2023/2024 nemecký veľkoklub Borussia Dortmund. Zápas, ktorý je na programe v stredu 7. februára 2024 o 16.30 h, prinesie svojim predplatiteľom exkluzívne naživo streamovacia služba Voyo. „Šošoni“ si postup do tejto fázy zabezpečili najprv dvomi víťazstvami nad cyperským Pafosom (1 : 0 vonku, 5 : 0 doma) a následne uspeli aj v dramatickom dvojzápase so Spartou Praha, v ktorom sa zrodili dve remízy (2 : 2 vonku, 4 : 4 doma) – rozhodovať musel až penaltový rozstrel, ktorý na svojom štadióne lepšie zvládli Žilinčania. Borussia Dortmund obsadila na jeseň v D skupine mládežníckej Ligy majstrov druhú priečku za milánskym AC.

​Klub zo Severného Porýnia sa môže pýšiť jednou z najlepších európskych futbalových akadémií. V predošlej sezóne hráči Borussie ovládli najvyššiu domácu súťaž a dominujú v nej aj v aktuálnej sezóne, keď sú priebežne takisto na prvej priečke. Zverencov trénera Ivana Beláka tak čaká dosiaľ najnáročnejšia prekážka. Ak ju s podporou žilinských tribún zvládnu, predstavia sa v osemfinále mládežníckej Ligy majstrov v spoločnosti 16 najlepších tímov Európy. Priamy prenos zo Žiliny sa na Voyo začne o 16.15 h, zápas bude komentovať Marek Arpáš spolu s expertom Marekom Saparom. Duel sa hrá jednokolovo, ak sa zrodí nerozhodný výsledok, nasledovať budú kopy zo značky pokutového kopu, ktoré rozhodnú o postupujúcom.

Pripomeňte si dramatický rozstrel, ktorý znamenal postup Žiliny cez Spartu Praha:

Priamy prenos zo Žiliny sa na Voyo začne o 16.15 h, prvé štyri epizódy dokumentárnej série Do neba a do pekla: Generácia Žilina si môžete pozrieť tu.

Najnovšie videá