• Šoubiz
  • Fanúšikovia Taylor Swift spôsobili zemetrasenie. Zem sa triasla do vzdialenosti šesť kilometrov

Fanúšikovia Taylor Swift spôsobili zemetrasenie. Zem sa triasla do vzdialenosti šesť kilometrov

Geológovia informovali o seizmickej aktivite, ktorú spôsobili fanúšikovia americkej speváčky.

Tisíce fanúšikov vyvolalo menšie zemetrasenia počas troch koncertov Taylor Swift v škótskom Edinburghu minulý víkend, píše British Geological Survey. 

Otrasy spôsobené 70-tisícovým davom zaznamenali monitorovacie stanice 6 kilometrov od miesta podujatia. Pričom najväčšie vibrácie vyvolal piatkový koncert na štadióne Murrayfield.

​Britskí geológovia dokonca uviedli, že otrasy vyvolali predovšetkým piesne Ready for it?, Cruel Summer a  Champagne Problems. 

Podľa organizácie však otrasy pravdepodobne nepocítil nikto okrem ľudí v bezprostrednej blízkosti.

Nejde pritom o prvý takýto prípad. V júli minulého roka zachytili na koncerte v Seattli aktivitu porovnateľnú so zemetrasením s magnitúdou 2,3.

​Svetové turné Eras Tour je je jedným z najziskovejších podujatí svojho druhu na svete, uvádza CNN.

Spoločnosť Barclays analyzovala, koľko priemerne minú fanúšikovia speváčky na jeden z 15 plánovaných koncertov vo Veľkej Británii. V priemere investujú 848 libier (približne 1003 eur). V sume sú zahrnuté okrem lístkov na koncert aj prostriedky na ubytovanie, stravu či outfit na koncert.

Pri celebritách sa tony emisií počítajú v tisícoch. Vysokú uhlíkovú stopu majú najmä preto, že používajú svoje lietadlá často aj na krátke vzdialenosti. Pozrite si reportáž aj o Taylor Swift:

Taylor Swift vystúpi vo Viedni v rámci The Eras Tour počas troch augustových večerov, a to konkrétne 8., 9. a 10. augusta 2024 na štadióne Ernst-Happel-Stadion. Špeciálnym hosťom bude americká rocková skupina Paramore.

Najnovšie videá