Megxit je tu! Takto vyzerá ich posledná bodka za kráľovským životom

31. 03 2020 10:40 | zv
Meghan a Harry
Meghan a Harry Foto: Profimedia.sk

Vojvoda a vojvodkyňa začínajú nový život.

Megxit je tu! Dnes (31. marec) sa vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu oficiálne vzdávajú svojich pozícií v rámci britskej kráľovskej rodiny a začínajú nový život. Manželia túžili po finančnej nezávislosti a po väčšom súkromí. Pre novú kapitolu života si vybrali Meghanine rodné Los Angeles, kde sa minulý týždeň spolu s ich 10-mesačným synom Archiem presťahovali.

Meghan a Harry dali na instagramový profil SussexRoyal posledný status, v ktorom sa poďakovali svojim fanúšikom. „Ďakujeme tejto komunite za podporu, inšpiráciu a že sme spoločne prisľúbili dobro na tomto svete," Pod príspevkom boli vypnuté komentáre, no za pár minút si získal tisíce lajkov, píše DailyMail.

Dvojica tento týždeň vraj predstaví svoju novú značku, pričom budú naplno využívať práve Instagram. Okrem toho sa chcú naďalej venovať najmä charitatívnej činnosti.

Zdroj: Instagram/sussexroyal

Späť do Hollywoodu

Meghan sa postupne tiež vracia aj do hereckého sveta. Vojvodkyňa nahovorila dokumentárny film o slonoch, ktorý by mal byť dostupný 3. apríla na streamovacej platforme spoločnosti Disney. Film je súčasťou série dokumentov Disney počas mesiaca Zeme. Snímka sleduje sloniu rodinu počas 1600-kilometrovej cesty cez púšť Kalahari v juhozápadnej Afrike.

Trump platiť ochranku odmieta

Nie všetko však vyzerá tak ideálne a ružovo. Po tom, čo sa manželia presťahovali z Kanady do LA, sa ozval americký prezident Donald Trump, ktorý manželom poslal jasný odkaz, že USA im nebude platiť ochranku, ktorá by krajinu vyšla aj na milión dolárov.

Vojvodkyňa a vojvoda však zareagovali, že nemali v pláne požiadať USA o finančné prostriedky na zabezpečenie ich ochrany.

Prišli o tituly

Manželia viac nedisponujú titulom "kráľovská výsosť" a nie sú platení z verejných prostriedkov. Harrymu, ktorý je šiestym v poradí nástupníctva na britský trón, zostal titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

Komentáre ( 0)