• Relácie
  • Na nože
  • Majiteľ reštaurácie z Na nože Wasim: Za týždeň mu stúpli tržby o 300 percent!

Majiteľ reštaurácie z Na nože Wasim: Za týždeň mu stúpli tržby o 300 percent!

Majiteľ reštaurácie z Na nože Wasim: Za týždeň mu stúpli tržby o 300 percent!

Mrzí ho, že niektoré veci na obrazovke vyzneli inak, než ich myslel, Martina nechcel uraziť, považuje ho za kamaráta.

Tretia epizóda druhej série šou Na nože vyvolala veľký divácky ohlas. Šéfkuchár Martin Novák bol z návštevy v reštaurácii Wasim sklamaný a nepáčila sa mu atmosféra, ktorá tam vládla. Majiteľ Wasim Zahra sa nestotožnil s jeho novým konceptom a Martin mal veľmi rozpačité pocity. Zaujímal nás aj názor druhej strany, preto sme sa s Wasimom spojili, aby sme zistili, o čo vlastne išlo a ako sa podniku darí teraz, týždeň po odvysielaní epizódy. „S Martinom nemám žiadny problém, myslím si, že sme sa nerozišli v zlom a považujem ho za kamaráta. Niektoré veci, ktoré boli na obraze, vyzneli inak, než som myslel. Nebol to útok na Martina, bol som skrátka v amoku, pretože ten večer bol naozaj náročný. Mrzí ma, že to ľudia vnímali takto, nechcel som ho uraziť. Možno aj prostredníctvom vás by som sa mu chcel ospravedlniť," vyjadril sa.

Galéria

Po odvysielaní tretej časti Na nože nabral jeho podnik nový smer a v jedálnom lístku sa začínajú objavovať aj novinky: "Máme sa dobre, rozbehlo sa to a ľudia sú zvedaví. Dovolím si povedať, že tržby stúpli o 300 percent. Možno, je to len boom, ktorí časom vyšumí, ale budeme sa snažiť, aby boli zákazníci spokojní a chutilo im. Aktuálne súrne hľadáme nového kuchára, pretože Jakub robí čo môže, ale nemôže byť každý deň v robote. Zavádzame do ponuky nové orientálne jedlá, napríklad šalát s bulgurom, hovädzí stejk s orientálnym korením alebo šošovicový krém. Teraz sme v týždennej ponuke mali aj šiškebab, ktorý navrhol Martin.“

Wasima sme sa spýtali aj na to, prečo mal vlastne výhrady k menu, ktoré navrhol Martin. Má to hlbšie pozadie a ochotne nám podal vysvetlenie. „Orientálne jedlá sme mali v ponuke aj dovtedy, len neboli pod originálnym názvom. Rovnako som nechcel ani meniť názov prevádzky. Bol som skeptický, ale nakoniec ma presvedčili a ujalo sa to. Aby ste chápali, mal som obavy práve pre môj pôvod. Som polovičný Arab, vyrastal som v Sýrii, ale tiež som aj Slovák, ktorý miluje túto krajinu. Stretol som sa totiž s negatívnymi reakciami práve pre môj pôvod, niektorí ľudia totiž nemajú radi Arabov a posledná takáto situácia sa, bohužiaľ, udiala nedávno. Ale ideme ďalej, diváci sa síce rozdelili na dva tábory, čo cítim aj z komentárov na sociálnych sieťach, ale povedal som si, že aj zlá reklama je reklama. Chcem naozaj poctivou prácou zákazníkom dokázať, že sa k nám oplatí prísť. To je pre mňa to najdôležitejšie,“ uzavrel náš rozhovor Wasim.

Martin Novák v Teleráne o reštaurácii Wasim a o štvrtej epizóde z hotela Tulipán:

Premiérovú epizódu Na nože uvidíte o 20.30 h na Markíze, tretiu časť si môžete pozrieť nižšie.

Celá epizóda na Voyo

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie